Buy SWT-0.85-680 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SWT-0.85-680
Part No SWT-0.85-680
Manufacturer AlfaMag Electronics (AMGIS)
Description FIXED IND 680UH 850MA 1.25 OHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:680µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.422" (10.71mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):1.25 Ohm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:850mA
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Tray
Detailed Description:680µH Unshielded Toroidal Inductor 850mA 1.25 Ohm Max Radial
Inductance Frequency - Test:10kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.701" L x 0.669" W (17.80mm x 17.00mm)