Buy SWT-0.46-78 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SWT-0.46-78
Part No SWT-0.46-78
Manufacturer AlfaMag Electronics (AMGIS)
Description FIXED IND 78UH 460MA 800 MOHM TH
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:78µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):800 mOhm
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:460mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Radial
Material - Core:Iron Powder
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Bulk
Detailed Description:78µH Unshielded Toroidal Inductor 460mA 800 mOhm Radial
Inductance Frequency - Test:10kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)