Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWT-0.46-78 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SWT-0.46-78 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SWT-0.46-78
| Part No | SWT-0.46-78 |
|---|---|
| Manufacturer | AlfaMag Electronics (AMGIS) |
| Description | FIXED IND 78UH 460MA 800 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 78µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 800 mOhm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 460mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 78µH Unshielded Toroidal Inductor 460mA 800 mOhm Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 10kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm) |
| Series: | SW |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Toroidal |
| Other Names: | SWT0.4678 TE2088 |
Introduce
We can supply SWT-0.46-78 , send us a request quote to request SWT-0.46-78 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SWT-0.46-78.The price and lead time for SWT-0.46-78 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SWT-0.46-78.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





