Buy SWT-0.45-26 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SWT-0.45-26
Part No SWT-0.45-26
Manufacturer AlfaMag Electronics (AMGIS)
Description FIXED IND 26UH 450MA 620 MOHM TH
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:26µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):620 mOhm
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:450mA
Packaging:Bulk
Detailed Description:26µH Unshielded Toroidal Inductor 450mA 620 mOhm Radial
Inductance Frequency - Test:10kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.339" L x 0.339" W (8.60mm x 8.60mm)