Buy SWT-0.82-78 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SWT-0.82-78
Part No SWT-0.82-78
Manufacturer AlfaMag Electronics (AMGIS)
Description FIXED IND 78UH 820MA 300 MOHM TH
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:78µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.307" (7.80mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):300 mOhm
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:820mA
Packaging:Bulk
Detailed Description:78µH Unshielded Toroidal Inductor 820mA 300 mOhm Radial
Inductance Frequency - Test:10kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)