Buy IM01RU6R8K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01RU6R8K
Part No IM01RU6R8K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 6.8 10% R36
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:6.8µH Unshielded Molded Inductor 122mA 3.2 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:69MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:55 @ 7.9MHz
DC Resistance (DCR):3.2 Ohm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Current Rating:122mA