Buy IM01BH180K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01BH180K
Part No IM01BH180K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 18 10% B08
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:18µH Unshielded Molded Inductor 112mA 3.8 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:18µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:23MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:40 @ 2.5MHz
DC Resistance (DCR):3.8 Ohm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Current Rating:112mA