Buy IM01BH1R5K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01BH1R5K
Part No IM01BH1R5K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 1.5 10% B08
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:1.5µH Unshielded Molded Inductor 310mA 490 mOhm Max Axial
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:150MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:40 @ 7.9MHz
DC Resistance (DCR):490 mOhm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:310mA