Buy IM01EV100K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01EV100K
Part No IM01EV100K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 10 10% EV E2
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:10µH Unshielded Molded Inductor 95mA 5.2 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:47MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:45 @ 7.9MHz
DC Resistance (DCR):5.2 Ohm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Current Rating:95mA