Buy IM01ER4R7K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01ER4R7K
Part No IM01ER4R7K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 4.7 10% ER E2
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:4.7µH Unshielded Molded Inductor 150mA 2.1 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:4.7µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:88MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:55 @ 7.9MHz
DC Resistance (DCR):2.1 Ohm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Current Rating:150mA