Buy IM01ES220K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01ES220K
Part No IM01ES220K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 22 10% ES E2
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:22µH Unshielded Molded Inductor 105mA 4.3 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:2.5MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:20MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:45 @ 2.5MHz
DC Resistance (DCR):4.3 Ohm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:105mA