Buy IM01BH5R6K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01BH5R6K
Part No IM01BH5R6K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 5.6 10% B08
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:5.6µH Unshielded Molded Inductor 130mA 2.8 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:5.6µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:78MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:55 @ 7.9MHz
DC Resistance (DCR):2.8 Ohm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Current Rating:130mA