Buy IM01BH3R3K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01BH3R3K
Part No IM01BH3R3K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 3.3 10% B08
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:3.3µH Unshielded Molded Inductor 198mA 1.2 Ohm Max Axial
Inductance Frequency - Test:7.9MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:100MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:45 @ 7.9MHz
DC Resistance (DCR):1.2 Ohm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Current Rating:198mA