Buy IM01BH1R0K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01BH1R0K
Part No IM01BH1R0K
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-1 1 10% B08
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:1µH Unshielded Molded Inductor 435mA 250 mOhm Max Axial
Inductance Frequency - Test:25MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:1µH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:190MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm)
Series:IM
Q @ Freq:40 @ 25MHz
DC Resistance (DCR):250 mOhm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:435mA