Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IM01BHR82K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IM01BHR82K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IM01BHR82K
| Part No | IM01BHR82K |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | IM-1 .82 10% B08 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Material - Core: | Iron |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 820nH Unshielded Molded Inductor 465mA 220 mOhm Max Axial |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 820nH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 200MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) |
| Series: | IM |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| DC Resistance (DCR): | 220 mOhm Max |
| Type: | Molded |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 465mA |
Introduce
We can supply IM01BHR82K , send us a request quote to request IM01BHR82K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IM01BHR82K.The price and lead time for IM01BHR82K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IM01BHR82K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





