Buy HM73-403R0LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-403R0LFTR13
Part No HM73-403R0LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 3UH 17A 4.7 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:23A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:3µH Shielded Inductor 17A 4.7 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:3µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.555" L x 0.512" W (14.10mm x 13.00mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):4.7 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:17A