Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HM73-30R60LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HM73-30R60LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-30R60LFTR13
| Part No | HM73-30R60LFTR13 |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics |
| Description | FIXED IND 600NH 27A 1.25 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | 40A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 600nH Shielded Inductor 27A 1.25 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 600nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.551" L x 0.512" W (14.00mm x 13.00mm) |
| Series: | HM73 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 1.25 mOhm Max |
| Type: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Current Rating: | 27A |
Introduce
We can supply HM73-30R60LFTR13 , send us a request quote to request HM73-30R60LFTR13 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HM73-30R60LFTR13.The price and lead time for HM73-30R60LFTR13 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HM73-30R60LFTR13.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





