Buy HM73-30R60LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-30R60LFTR13
Part No HM73-30R60LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 600NH 27A 1.25 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:40A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:600nH Shielded Inductor 27A 1.25 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:600nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.551" L x 0.512" W (14.00mm x 13.00mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):1.25 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:27A