Buy HM73-101R0LLFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-101R0LLFTR13
Part No HM73-101R0LLFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 1UH 6A 8.8 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:18A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:1µH Shielded Inductor 6A 8.8 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:1µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.126" (3.20mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.285" L x 0.265" W (7.23mm x 6.73mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):8.8 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:6A