Buy HM73-151R0LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-151R0LFTR13
Part No HM73-151R0LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 1UH 10A 2.2 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:34A
Detailed Description:1µH Shielded Inductor 10A 2.2 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:1µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.220" (5.60mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.461" L x 0.413" W (11.70mm x 10.50mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):2.2 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:10A