Buy HM73-151R2LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-151R2LFTR13
Part No HM73-151R2LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 1.2UH 14A 2.3 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:23A
Detailed Description:1.2µH Shielded Inductor 14A 2.3 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:1.2µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.232" (5.90mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.461" L x 0.413" W (11.70mm x 10.50mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):2.3 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:14A