Buy HM73-201R0LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-201R0LFTR13
Part No HM73-201R0LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 1UH 16A 3.3 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:32A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:1µH Shielded Inductor 16A 3.3 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:1µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.532" L x 0.512" W (13.5mm x 13mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):3.3 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:16A