Buy HM73-318R2LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-318R2LFTR13
Part No HM73-318R2LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 8.2UH 5.6A 26 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:16A
Detailed Description:8.2µH Shielded Inductor 5.6A 26 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:8.2µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):26 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:5.6A