Buy HM73-106R0LFTR13 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HM73-106R0LFTR13
Part No HM73-106R0LFTR13
Manufacturer TT Electronics
Description FIXED IND 6UH 4.8A 30 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:4.8A
Detailed Description:6µH Shielded Inductor 4.8A 30 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Inductance:6µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.285" L x 0.265" W (7.23mm x 6.73mm)
Series:HM73
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):30 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 155°C
Current Rating:4.8A