Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy APHBM2012LSURKSYKC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy APHBM2012LSURKSYKC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
APHBM2012LSURKSYKC
| Part No | APHBM2012LSURKSYKC |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Description | LED RED/YELLOW CLEAR 4SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Colorless |
|---|---|
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | Clear |
| Supplier Device Package: | 4-SMD |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 10mcd Red, 10mcd Yellow |
| Wavelength - Dominant: | 630nm Red, 590nm Yellow |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Red, Yellow 630nm Red, 590nm Yellow LED Indication - Discrete 1.8V Red, 1.9V Yellow 4-SMD, No Lead |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 2.00mm L x 1.25mm W |
| Color: | Red, Yellow |
| Series: | HELI Colour |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.20mm x 1.25mm |
| Height (Max): | 0.45mm |
| Wavelength - Peak: | 645nm Red, 590nm Yellow |
| Features: | - |
| Current - Test: | 2mA Red, 2mA Yellow |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.8V Red, 1.9V Yellow |
| Viewing Angle: | 120° |
Introduce
We can supply APHBM2012LSURKSYKC , send us a request quote to request APHBM2012LSURKSYKC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number APHBM2012LSURKSYKC.The price and lead time for APHBM2012LSURKSYKC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part APHBM2012LSURKSYKC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





