Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ39K331T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ39K331T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ39K331T
| Part No | MAZ39K331T |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | RES 39.331K OHM 0.01% 0.3W RAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.01% |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Detailed Description: | 39.331 kOhms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Radial Metal Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±1ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.335" (8.50mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | MA |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Resistance: | 39.331 kOhms |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Foil |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply MAZ39K331T , send us a request quote to request MAZ39K331T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ39K331T.The price and lead time for MAZ39K331T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ39K331T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





