Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ302400L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ302400L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ302400L
| Part No | MAZ302400L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 2.4V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±7% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 2.4V 200mW ±7% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 120µA @ 1V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ302V4 |
| Other Names: | MA3024-(TX) MA3024-TX MA3024TR MA3024TR-ND MAZ302400LTR |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 2.4V |
Introduce
We can supply MAZ302400L , send us a request quote to request MAZ302400L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ302400L.The price and lead time for MAZ302400L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ302400L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






