Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ31600ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ31600ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ31600ML
| Part No | MAZ31600ML |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 16V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±6% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 16V 200mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 11V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ316 |
| Other Names: | MA3160-(TX) MA3160-TX MA3160TR MA3160TR-ND MAZ31600MLTR |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 16V |
Introduce
We can supply MAZ31600ML , send us a request quote to request MAZ31600ML pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ31600ML.The price and lead time for MAZ31600ML depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ31600ML.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






