Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ30330HL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ30330HL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ30330HL
| Part No | MAZ30330HL |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 3.3V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±6% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 3.3V 200mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20µA @ 1V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ303V3 |
| Other Names: | MA3033 MA3033CT MA3033CT-ND MAZ30330HLCT |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.3V |
Introduce
We can supply MAZ30330HL , send us a request quote to request MAZ30330HL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ30330HL.The price and lead time for MAZ30330HL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ30330HL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






