Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ30430ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ30430ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ30430ML
| Part No | MAZ30430ML |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 4.3V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±7% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 4.3V 200mW ±7% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10µA @ 1V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ304V3 |
| Other Names: | MA3043-(TX) MA3043-TX MA3043TR MA3043TR-ND MAZ30430MLTR |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.3V |
Introduce
We can supply MAZ30430ML , send us a request quote to request MAZ30430ML pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ30430ML.The price and lead time for MAZ30430ML depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ30430ML.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






