Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ30390HL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ30390HL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ30390HL
| Part No | MAZ30390HL |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 3.9V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 3.9V 200mW ±5% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10µA @ 1V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ303V9 |
| Other Names: | MAZ30390HLDKR |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.9V |
Introduce
We can supply MAZ30390HL , send us a request quote to request MAZ30390HL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ30390HL.The price and lead time for MAZ30390HL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ30390HL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






