Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ31500ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ31500ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ31500ML
| Part No | MAZ31500ML |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 15V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±6% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 15V 200mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 10V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ315 |
| Other Names: | MA3150-(TX) MA3150-TX MA3150TR MA3150TR-ND MAZ31500MLTR |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
Introduce
We can supply MAZ31500ML , send us a request quote to request MAZ31500ML pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ31500ML.The price and lead time for MAZ31500ML depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ31500ML.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






