Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ31300ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ31300ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ31300ML
| Part No | MAZ31300ML |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 13V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±6% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 13V 200mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 9V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ313 |
| Other Names: | MA3130-(TX) MA3130-TX MA3130TR MA3130TR-ND MAZ31300MLTR |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 13V |
Introduce
We can supply MAZ31300ML , send us a request quote to request MAZ31300ML pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ31300ML.The price and lead time for MAZ31300ML depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ31300ML.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






