Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ33600ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAZ33600ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MAZ33600ML
| Part No | MAZ33600ML |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | DIODE ZENER 36V 200MW MINI3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±6% |
|---|---|
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Mini3-G1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode 36V 200mW ±6% Surface Mount Mini3-G1 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 25V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 90 Ohms |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MAZ336 |
| Other Names: | MA3360-(TX) MA3360-TX MA3360TR MA3360TR-ND MAZ33600MLTR |
| Operating Temperature: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 36V |
Introduce
We can supply MAZ33600ML , send us a request quote to request MAZ33600ML pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAZ33600ML.The price and lead time for MAZ33600ML depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MAZ33600ML.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






