Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ167W8RRA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ167W8RRA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ167W8RRA
| Part No | LNJ167W8RRA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN/RED 4SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | - |
| Supplier Device Package: | 4-SMD |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 7.5mcd Green, 15mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | 572nm Green, 628nm Red |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Green, Red 572nm Green, 628nm Red LED Indication - Discrete 1.95V Green, 1.95V Red 4-SMD, No Lead |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.30mm L x 1.05mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.30mm x 0.70mm |
| Height (Max): | 0.35mm |
| Other Names: | P17003TR |
| Wavelength - Peak: | 575nm Green, 638nm Red |
| Features: | - |
| Current - Test: | 5mA Green, 5mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.95V Green, 1.95V Red |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply LNJ167W8RRA , send us a request quote to request LNJ167W8RRA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ167W8RRA.The price and lead time for LNJ167W8RRA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ167W8RRA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





