Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ121W84RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ121W84RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ121W84RA
| Part No | LNJ121W84RA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN/RED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 1.38mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA Green, 10mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.03V Green, 1.92V Red |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lens Transparency: | - |
| Configuration: | Common Cathode |
| Millicandela Rating: | 10mcd Green, 13.4mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Green, Red LED Indication - Discrete 2.03V Green, 1.92V Red 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.50mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Oval with Domed Top, 2.00mm x 1.42mm |
| Base Part Number: | LNJ121W |
| Other Names: | P594CT |
| Wavelength - Peak: | 565nm Green, 645nm Red |
Introduce
We can supply LNJ121W84RA , send us a request quote to request LNJ121W84RA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ121W84RA.The price and lead time for LNJ121W84RA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ121W84RA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





