Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W87RA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W87RA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ115W87RA1
| Part No | LNJ115W87RA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN/RED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 0.65mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 5mA Green, 10mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.9V Green, 1.92V Red |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 0605 (1613 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | - |
| Configuration: | Common Cathode |
| Millicandela Rating: | 40mcd Green, 24mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | 527nm Green, 630nm Red |
| Detailed Description: | Green, Red 527nm Green, 630nm Red LED Indication - Discrete 2.9V Green, 1.92V Red 0605 (1613 Metric) |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 1.25mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.10mm x 1.25mm |
| Base Part Number: | LNJ115W |
| Other Names: | P14145TR |
| Wavelength - Peak: | 520nm Green, 645nm Red |
Introduce
We can supply LNJ115W87RA1 , send us a request quote to request LNJ115W87RA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ115W87RA1.The price and lead time for LNJ115W87RA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ115W87RA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





