Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W88RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W88RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ115W88RA
| Part No | LNJ115W88RA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED AMBER/GREEN TSS-2 TYPE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | TSS-2 Type |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 0.65mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA Amber, 10mA Green |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V Amber, 2.03V Green |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 0605 (1613 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | - |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 21mcd Amber, 5mcd Green |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Amber, Green LED Indication - Discrete 2.1V Amber, 2.03V Green 0605 (1613 Metric) |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 1.25mm W |
| Color: | Amber, Green |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.10mm x 1.25mm |
| Base Part Number: | LNJ115W |
| Other Names: | P11144TR |
| Wavelength - Peak: | 595nm Amber, 565nm Green |
Introduce
We can supply LNJ115W88RA , send us a request quote to request LNJ115W88RA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ115W88RA.The price and lead time for LNJ115W88RA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ115W88RA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





