Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ107W5PRW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ107W5PRW with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ107W5PRW
| Part No | LNJ107W5PRW |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN/RED S-GW-2 TYPE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | S-GW-2 Type |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 1.10mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA Green, 10mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.03V Green, 1.72V Red |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 4-SMD, Gull Wing |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | - |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 5mcd Green, 5mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Green, Red LED Indication - Discrete 2.03V Green, 1.72V Red 4-SMD, Gull Wing |
| Size / Dimension: | 2.50mm L x 1.70mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 2.50mm x 1.70mm |
| Base Part Number: | LNJ107W |
| Other Names: | P526TR |
| Wavelength - Peak: | 565nm Green, 660nm Red |
Introduce
We can supply LNJ107W5PRW , send us a request quote to request LNJ107W5PRW pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ107W5PRW.The price and lead time for LNJ107W5PRW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ107W5PRW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





