Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ167W87RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ167W87RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ167W87RA
| Part No | LNJ167W87RA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN/RED 4SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lens Transparency: | - |
| Supplier Device Package: | 4-SMD |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 90mcd Green, 15mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | 525nm Green, 628nm Red |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Green, Red 525nm Green, 628nm Red LED Indication - Discrete 3V Green, 1.95V Red 4-SMD, No Lead |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.30mm L x 1.05mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.30mm x 0.70mm |
| Height (Max): | 0.35mm |
| Other Names: | P17004CT |
| Wavelength - Peak: | 520nm Green, 638nm Red |
| Features: | - |
| Current - Test: | 5mA Green, 5mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V Green, 1.95V Red |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply LNJ167W87RA , send us a request quote to request LNJ167W87RA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ167W87RA.The price and lead time for LNJ167W87RA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ167W87RA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





