Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W8ARA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W8ARA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ115W8ARA
| Part No | LNJ115W8ARA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN/ORANGE TSS-2 TYPE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | TSS-2 Type |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 0.65mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 10mA Green, 10mA Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.03V Green, 1.93V Orange |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 0605 (1613 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lens Transparency: | - |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 5mcd Green, 1mcd Orange |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Green, Orange LED Indication - Discrete 2.03V Green, 1.93V Orange 0605 (1613 Metric) |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 1.25mm W |
| Color: | Green, Orange |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.10mm x 1.25mm |
| Base Part Number: | LNJ115W |
| Other Names: | P11142CT |
| Wavelength - Peak: | 565nm Green, 630nm Orange |
Introduce
We can supply LNJ115W8ARA , send us a request quote to request LNJ115W8ARA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ115W8ARA.The price and lead time for LNJ115W8ARA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ115W8ARA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





