Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W86RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W86RA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ115W86RA
| Part No | LNJ115W86RA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED GREEN/RED DIFFUSED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | White |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 0.65mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 5mA Green, 10mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3V Green, 1.72V Red |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 0605 (1613 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 34mcd Green, 6.7mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Green, Red LED Indication - Discrete 3V Green, 1.72V Red 0605 (1613 Metric) |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 1.25mm W |
| Color: | Green, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.10mm x 1.25mm |
| Base Part Number: | LNJ115W |
| Other Names: | P11590CT |
| Wavelength - Peak: | 525nm Green, 655nm Red |
Introduce
We can supply LNJ115W86RA , send us a request quote to request LNJ115W86RA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ115W86RA.The price and lead time for LNJ115W86RA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ115W86RA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





