Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W8HRA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LNJ115W8HRA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LNJ115W8HRA
| Part No | LNJ115W8HRA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | LED BLUE/RED DIFF TSS LED SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | White |
|---|---|
| Supplier Device Package: | TSS Type LED |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Height (Max): | 0.55mm |
| Features: | - |
| Current - Test: | 5mA Blue, 10mA Red |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V Blue, 1.72V Red |
| Viewing Angle: | - |
| Package / Case: | 0605 (1613 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Configuration: | Independent |
| Millicandela Rating: | 8.4mcd Blue, 6.7mcd Red |
| Wavelength - Dominant: | - |
| Detailed Description: | Blue, Red LED Indication - Discrete 3.2V Blue, 1.72V Red 0605 (1613 Metric) |
| Size / Dimension: | 1.60mm L x 1.25mm W |
| Color: | Blue, Red |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | - |
| Base Part Number: | LNJ115W |
| Other Names: | P11589TR |
| Wavelength - Peak: | 470nm Blue, 655nm Red |
Introduce
We can supply LNJ115W8HRA , send us a request quote to request LNJ115W8HRA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LNJ115W8HRA.The price and lead time for LNJ115W8HRA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LNJ115W8HRA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





