Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW404012GMR47MLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW404012GMR47MLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIGW404012GMR47MLE
| Part No | CIGW404012GMR47MLE |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics America, Inc. |
| Description | FIXED IND 470NH 6A 17MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1616 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 17 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 6A |
| Current - Saturation: | 9.4A |
| Package / Case: | 1616 (4040 Metric) |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 470nH Unshielded Wirewound Inductor 6A 17 mOhm Max 1616 (4040 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.161" L x 0.150" W (4.10mm x 3.80mm) |
| Series: | CIGW |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 1276-6954-2 |
Introduce
We can supply CIGW404012GMR47MLE , send us a request quote to request CIGW404012GMR47MLE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CIGW404012GMR47MLE.The price and lead time for CIGW404012GMR47MLE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CIGW404012GMR47MLE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





