Buy CIGW201610GM4R7SLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIGW201610GM4R7SLE
Part No CIGW201610GM4R7SLE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description FIXED IND 4.7UH SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±0.3nH
Current - Saturation:-
Detailed Description:4.7µH Shielded Wirewound Inductor 0806 (2016 Metric)
Inductance Frequency - Test:1MHz
Shielding:Shielded
Inductance:4.7µH
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CIGW
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):-
Type:Wirewound
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C