Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW252010GL2R2MNE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW252010GL2R2MNE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIGW252010GL2R2MNE
| Part No | CIGW252010GL2R2MNE |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics America, Inc. |
| Description | FIXED IND 2.2UH 2.2A 93MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 93 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 2.2A |
| Current - Saturation: | 2.6A |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Detailed Description: | 2.2µH Unshielded Wirewound Inductor 2.2A 93 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | CIGW |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 1276-6933-6 |
Introduce
We can supply CIGW252010GL2R2MNE , send us a request quote to request CIGW252010GL2R2MNE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CIGW252010GL2R2MNE.The price and lead time for CIGW252010GL2R2MNE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CIGW252010GL2R2MNE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





