Buy CIGW252012GL4R7MNE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIGW252012GL4R7MNE
Part No CIGW252012GL4R7MNE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description FIXED IND 4.7UH SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:4.7µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):-
Features:-
Operating Temperature:-
Current - Saturation:-
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Material - Core:Metal Composite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Detailed Description:4.7µH Wirewound Inductor 1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test:1MHz
Shielding:-
Ratings:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)