Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW252010GL4R7MNE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW252010GL4R7MNE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIGW252010GL4R7MNE
| Part No | CIGW252010GL4R7MNE |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics America, Inc. |
| Description | FIXED IND 4.7UH 1.4A 216MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 4.7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 216 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.4A |
| Current - Saturation: | 1.7A |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 1.4A 216 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | CIGW |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 1276-6935-1 |
Introduce
We can supply CIGW252010GL4R7MNE , send us a request quote to request CIGW252010GL4R7MNE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CIGW252010GL4R7MNE.The price and lead time for CIGW252010GL4R7MNE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CIGW252010GL4R7MNE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





