Buy CIGW201610GL2R2MLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIGW201610GL2R2MLE
Part No CIGW201610GL2R2MLE
Manufacturer Samsung Electro-Mechanics America, Inc.
Description FIXED IND 2.2UH 2.3A 100MOHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:2.1A
Detailed Description:2.2µH Shielded Wirewound Inductor 2.3A 100 mOhm Max 0806 (2016 Metric)
Inductance Frequency - Test:1MHz
Shielding:Shielded
Inductance:2.2µH
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:CIGW
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):100 mOhm Max
Type:Wirewound
Features:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:2.3A