Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW201610GHR33MLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CIGW201610GHR33MLE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CIGW201610GHR33MLE
| Part No | CIGW201610GHR33MLE |
|---|---|
| Manufacturer | Samsung Electro-Mechanics America, Inc. |
| Description | FIXED IND 330NH 4A 23MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 330nH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 23 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 4A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Material - Core: | Metal Composite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 330nH Unshielded Wirewound Inductor 4A 23 mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | CIGW |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 1276-6907-1 |
Introduce
We can supply CIGW201610GHR33MLE , send us a request quote to request CIGW201610GHR33MLE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CIGW201610GHR33MLE.The price and lead time for CIGW201610GHR33MLE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CIGW201610GHR33MLE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





