Buy PT75R-980 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT75R-980
Part No PT75R-980
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 75UH 5.2A 40 MOHM TH
Data sheet
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:75µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):40 mOhm Max
Operating Temperature:-
Current Rating:5.2A
Packaging:Bulk
Detailed Description:75µH Unshielded Toroidal Inductor 5.2A 40 mOhm Max Radial
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.980" Dia x 0.380" W (24.89mm x 9.65mm)