Buy PT75-900-VM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT75-900-VM
Part No PT75-900-VM
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 75UH 3.9A 60 MOHM TH
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:-
Inductance:75µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):1.010" (25.65mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):60 mOhm Max
Operating Temperature:-
Current Rating:3.9A
Packaging:Bulk
Detailed Description:75µH Shielded Toroidal Inductor 3.9A 60 mOhm Max Radial
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.950" L x 0.600" W (24.13mm x 15.24mm)